Apartamenty PAJO I i PAJO II zlokalizowane są ok. 1500 m od Krupówek, w malowniczej i spokojnej dzielnicy Zakopanego przy ulicy Skibówki. Z obiektów rozpościera się bezpośredni widok na Giewont, Gubałówkę i Polanę Szymoszkową. Dojście do centrum nie zajmie więcej niż 15-20 minut, natomiast samochodem można tam być już w 2-3 minuty.

Najbliższy duży stok to Polana Szymoszkowa, która jest oddalona od kompleksu o ok. 1500m. Znajduje się tam kąpielisko geotermalne oraz stacja narciarska - raj dla narciarzy, snowboardzistów oraz osób rządnych pięknych widoków na panoramę Tatr. Dostępne są tam dwie koleje linowe - duża 6-osobowa biegnąca na szczyt Gubałówki, oraz mniejsza biegnąca do połowy stoku. Przy górnej stacji czas mogą spędzić smakosze kuchni regionalnej (Karczmy Szymoszkowa lub Pająkówka). Przy dolnej stacji, zimowemu szaleństwu mogą oddawać się najmłodsi - Kids Park Szymoszkowa.

W pobliżu znajduje się również niewielki wyciąg narciarski Buńdówki, doskonały dla osób początkujących i średniozaawansowanych.

Tylko 5-10 minut drogi dzieli apartamenty od słynnych Krzeptówek - dzielnicy Zakopanego, w której dominuje piękna ludowa zabudowa oraz znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, poświęcone przez papieża Jana Pawła II podczas pielgrzymki do Polski w 1997 roku.

W najbliższej okolicy znajdziemy również liczne punkty gastronomiczne i restauracje m.in. Pod Strzechą, Dwór Ślebody, Karczmę Siuchajsko, delikatesy spożywcze oraz pocztę.

Nasze apartamenty to wspaniała baza wypadowa w góry.

W kilka minut dojdziemy do Drogi Pod Reglami, skąd możemy udać się m.in. na Giewont oraz wejść do malowniczych Dolin Tatrzańskich: mi.in.: Kościeliskiej i Chochołowskiej - największych dolin po stronie polskiej, Doliny Małej Łąki, Doliny Strążyskiej i Doliny Białego.

Najbliżej apartamentów swój początek mają szlaki turystyczne Tatr Zachodnich:

- z Doliny Kościeliskiej - zielony, prowadzący na Halę Ornak,
- z Doliny Małej Łąki - niebieski, prowadzący na Czerwone Wierchy oraz żółty na Kopę Kondracką,
- z Doliny Strążyskiej - czerwony, prowadzący na Giewont.

Tatry Zachodnie charakteryzują się w większości bezpiecznymi, łagodnymi podejściami, w związku z czym nadają się na piesze wędrówki dla całych rodzin.

Należy przejechać prosto przez centrum i kierować się w stronę Kościeliska.

Współrzędne GPS: 49°17'13"N 19°55'47"E - zobacz Google Street View

  • Skibówki 10A, Zakopane
  • +48 501 729 335
  • zenex2@wp.pl